Kalkulator harga retainer untuk kerja pelanggan.

Modelkan yuran bulanan daripada jam yang disertakan, kos penghantaran sejam, overhead yang diperuntukkan dan sasaran margin. Lihat senario dua belas bulan dan kadar jualan yang tersirat. Percuma, segera, tanpa pendaftaran.

Tiada pendaftaran Hasil segera Anggaran berasaskan kos

Nombor anda

Masukkan jam bulanan positif dan kos penghantaran sejam bukan negatif. Overhead pilihan yang kosong dan margin dikira sifar; margin mestilah antara 0% dan 99.99%. Nilai yang diisi adalah contoh, bukan penanda aras pasaran.

Gunakan kos penghantaran, bukan kadar jualan yang sudah menguntungkan. Jika kos itu sudah termasuk overhead, biarkan overhead tambahan pada sifar untuk mengelakkan pengiraan dua kali.

Versi bersambung

  • Invois berulang bil retainer mengikut jadual, setiap bulan
  • Pelan pembayaran dan peringatan automatik memastikan ia dibayar
  • Pendapatan retainer dilaporkan setiap pelanggan
Cuba Workspace369 percuma →
R
Kalkulator harga retainerAnggaran retainer daripada kos penghantaran anda
RINGKASAN
Jam bulanan termasuk40
Kos penghantaran sejam$100.00
Kos operasi15%
Margin20%
Pecahan hargaJumlah
Kos penghantaran sebelum overhead$4,000.00
Jumlah overhead yang diperuntukkan$600.00
Jumlah margin yang dimodelkan$1,150.00
Harga retainer bulanan$5,750.00
Senario yuran dua belas bulan$69,000.00
Kadar jualan sejam yang tersirat$143.75
Retainer bulanan anggaran$5,750.00

Senario dua belas bulan mengandaikan dua belas yuran bulanan yang sama. Ia tidak mewujudkan komitmen yang ditandatangani, tunai yang dikumpul, pembaharuan atau keuntungan selepas cukai. Semak semula harga apabila skop, kos penghantaran atau kapasiti yang ditempah berubah, menggunakan tarikh semakan yang dipersetujui dalam kontrak.

01

Masukkan skop

Jam bulanan yang disertakan dalam retainer dan kos penghantaran anda sejam.

02

Muatkan kos operasi dan margin

Gunakan sebarang overhead yang belum ada dalam kos penghantaran, kemudian pilih margin pada yuran bulanan yang dimodelkan.

03

Baca retainer

Yuran anggaran, senario dua belas bulan dan kadar jualan yang tersirat dikemas kini semasa anda menaip.

Laluan naik taraf

Nombor ini berfungsi sekali. Workspace369 menjadikannya aliran kerja.

Kalkulator percuma

  • Harga retainer untuk satu skop, dikira sekali
  • Anda mengeluarkan semula dan mengejar invois setiap bulan sendiri
  • Tiada rekod tentang apa yang telah dibilkan atau dikumpulkan setiap pelanggan

Bagaimana retainer berasaskan kos dikira?

Kos penghantaran = jam bulanan × kos penghantaran sejam. Kos sarat = kos penghantaran × (1 + peratusan overhead ÷ 100). Yuran bulanan anggaran = kos sarat ÷ (1 − sasaran margin ÷ 100). Margin adalah bahagian daripada yuran akhir, bukan tanda harga yang ditambahkan pada kos.

Contohnya, 40 jam pada kos penghantaran sejam $100 memberikan $4,000. Tambah 15% overhead untuk mencapai $4,600, kemudian bahagikan dengan 0.8 untuk sasaran margin 20%: $5,750 sebulan. Dua belas yuran yang sama berjumlah $69,000; kadar jualan yang tersirat ialah $143.75 setiap jam yang disertakan. Ini adalah input ilustratif, bukan purata agensi.

Nyatakan deliverables yang disertakan, had semakan, penetapan harga lebihan, rawatan jam yang tidak digunakan dan terma pembatalan dalam perjanjian. Anggaran yuran tidak menjamin kos, penggunaan, penerimaan pelanggan atau masa pembayaran yang diperlukan untuk mencapai margin yang dimodelkan.

Guna bukti penetapan harga agensi yang diterbitkan sebagai konteks khusus skop, bukan sasaran universal. Bandingkan pengebilan yuran tetap, sejam dan retainer, kemudian jejaki keuntungan agensi sebenar terhadap anggaran anda.