← Workspace369 Onderzoek

Statistieken personeelsverloop per sector 2026

Vergelijk BLS-opzeggingen, beëindigingen, ontslagen en aanwervingspercentages per sector en regio, met definities van gemiddelde jaartotalen, historische context en downloadbare brongegevens.

2026 editie

Belangrijkste conclusies

Elke afhaalmaaltijd linkt naar zijn canonieke gegevensrij. Gerapporteerde cijfers behoren toe aan hun geciteerde producent; gemodelleerde resultaten worden gelabeld als berekeningen.

  1. Totaal particulier: gemiddeld jaarlijks percentage totale uitstroom: 3,6% (gemiddelde van 2025).U.S. Bureau of Labor Statistics
  2. Totaal particulier: gemiddeld jaarlijks vertrekkingspercentage: 2,2% (gemiddelde van 2025).U.S. Bureau of Labor Statistics
  3. Totaal particulier: gemiddeld jaarlijks percentage ontslagen en uitdiensttredingen: 1,2% (gemiddelde van 2025).U.S. Bureau of Labor Statistics
  4. Totaal particulier: gemiddeld jaarlijks aanstellingspercentage: 3,6% (gemiddelde van 2025).U.S. Bureau of Labor Statistics
  5. Professionele en zakelijke diensten: gemiddeld jaarlijks totaal aantal beëindigingen: 4,6% (gemiddeld jaarlijks 2025).U.S. Bureau of Labor Statistics
  6. Professionele en zakelijke diensten: gemiddeld jaarlijks aantal opzeggingen: 2,3% (gemiddeld jaarlijks 2025).U.S. Bureau of Labor Statistics
  7. Informatie: jaarlijks gemiddeld aantal opzeggingen: 1,3% (2025 jaargemiddelde).U.S. Bureau of Labor Statistics
  8. Financiën en verzekeringen: gemiddeld aantal opzeggingen per jaar: 1,3% (gemiddelde van 2025).U.S. Bureau of Labor Statistics
  9. Gezondheidszorg en maatschappelijke bijstand: gemiddeld aantal opzeggingen per jaar: 2% (gemiddelde van 2025).U.S. Bureau of Labor Statistics
  10. Accommodatie en horeca: jaargemiddeld aantal vertrekkers: 4,2% (2025 jaargemiddelde).U.S. Bureau of Labor Statistics
  11. Totaal particulier: gemiddeld jaarlijks vertrekkingspercentage: 3% (gemiddelde van 2021).U.S. Bureau of Labor Statistics
  12. Professionele en zakelijke diensten: gemiddeld jaarlijks aantal opzeggingen: 3,4% (gemiddeld jaarlijks 2021).U.S. Bureau of Labor Statistics
Mensen met werktassen bewegen zich over aparte paden door kantoordeuren, wat de aankomsten en vertrekken van werknemers illustreert.
Door AI gegenereerde redactionele illustratie; geen datavisualisatie.

Hoe verschilt het personeelsverloop per sector?

Vertrekken, ontslagen en totale scheidingen beschrijven verschillende werkgelegenheidsgebeurtenissen. De geselecteerde sectorvergelijking gebruikt BLS jaarlijkse gemiddelde maandelijkse tarieven, waarbij alle vier de maatstaven op dezelfde noemer worden gehouden.

Scroll horizontaal om alle kolommen te vergelijken →

Personeelsverloop per sector — gemiddelden van 2025; geselecteerde vergelijkingspunten 2021-2024. Verenigde Staten.
Industrie of gepubliceerde groepTotale uitstroomOpzeggingenOntslagen en beëindigingenAanwervingen
Totaal3.3%2%1.1%3.3%
Totaal particulier3.6%2.2%1.2%3.6%
Productie2.4%1.4%0.9%2.4%
Groothandel2.3%1.4%0.8%2.2%
Detailhandel3.8%2.6%1.1%3.7%
Informatie2.8%1.3%1.3%2.6%
Financiën en verzekeringen2.1%1.3%0.6%2.1%
Onroerend goed en verhuur en leasing2.6%1.6%0.9%2.6%
Professionele en zakelijke diensten4.6%2.3%2%4.6%
Particuliere onderwijsdiensten2.2%1.4%0.7%2.2%
Gezondheidszorg en sociale bijstand2.9%2%0.7%3.1%
Kunst, amusement en recreatie6.1%2.2%3.8%6.3%
Accommodatie en voedingsdiensten5.5%4.2%1.1%5.5%
Overige diensten3.3%2.2%1%3.4%

Alle cijfers zijn jaargemiddelde maandelijkse percentages voor 2025, geen jaarlijkse waarschijnlijkheden. Totaal omvat de overheid; Totaal particulier sluit de overheid uit. Geselecteerde sectorrijen zijn geen uitputtende opsplitsing van een van beide totalen.

Primaire bronnen: U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 maart 2026 · U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 maart 2026 · U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 maart 2026 · U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 maart 2026

Hoe vergelijken de omzet- en aanwervingspercentages per regio?

Regionale tarieven vatten niet-agrarische vestigingen in elke BLS-regio samen; verschillen kunnen de samenstelling van de industrie en werkgevers weerspiegelen, niet alleen lokale retentiepraktijken.

Scroll horizontaal om alle kolommen te vergelijken →

Personeelsverloop per sector — gemiddelden van 2025; geselecteerde vergelijkingspunten 2021-2024. Verenigde Staten.
BLS-regioTotale uitstroomOpzeggingenOntslagen en beëindigingenAanwervingen
Noordoost3%1.6%1.2%3%
Zuid3.4%2.2%1%3.4%
Midwest3.5%2.2%1.2%3.5%
West3.3%1.9%1.2%3.2%

Regio's volgen de definities in de oorspronkelijke tabellen en omvatten het District of Columbia in het Zuiden. Er wordt geen staatspecifiek tarief afgeleid van een regionaal tarief.

Primaire bronnen: U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 maart 2026 · U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 maart 2026 · U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 maart 2026 · U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 maart 2026

Hoe zijn de opzeggingspercentages veranderd sinds 2021?

De vertrekkingspercentages voor de dienstensector en de professionele en zakelijke dienstverlening liggen onder hun niveaus van 2021 in deze herziene reeks. Eerdere vergelijkingspunten worden hier vermeld; de cijfers van het laatste jaar staan nog in de bovenstaande sector-tabel.

Personeelsverloop per sector — historische reeks per jaar weergegeven. Verenigde Staten.
Gepubliceerde groep en jaarJaargemiddeld maandelijks aantal vertrekkers
Totaal particulier · 20213%
Totaal particulier · 20223.1%
Totaal particulier · 20232.6%
Totaal particulier · 20242.3%
Professionele en zakelijke diensten · 20213.4%
Professionele en zakelijke diensten · 20223.3%
Professionele en zakelijke diensten · 20232.6%
Professionele en zakelijke diensten · 20242.4%

Alle vergelijkingspunten komen uit dezelfde herziene BLS-tabel. Deze waarnemingen identificeren niet waarom mensen vertrokken of stellen een oorzakelijk verband vast van werken op afstand, managementpraktijken of software.

Primaire bron: U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 maart 2026

Kan een gemiddeld jaarlijks opzeggingspercentage worden aangeduid als jaarlijkse personeelsverloop?

Niet zonder uitleg van de noemer. BLS telt maandelijkse gebeurtenissen op en deelt door het opgetelde maandelijkse personeelsbestand; het telt niet het percentage unieke werknemers dat gedurende een jaar vertrekt.

Vermenigvuldig het gerapporteerde percentage niet met 12 en noem het de kans van een werknemer om op te zeggen. Eén persoon kan meer dan één werkgelegenheidsgebeurtenis produceren, en de werkgelegenheid van vestigingen verandert gedurende het jaar.

Primaire bronnen: U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 maart 2026 · U.S. Bureau of Labor Statistics — gecontroleerd op 9 oktober 2026

Waarom tellen opzeggingen en ontslagen niet exact op tot totale uitdiensttredingen?

Totale uitstroom omvat ook andere uitstromen, zoals pensioneringen, overlijdensgevallen, arbeidsongeschiktheid en overplaatsingen naar andere locaties. Gepubliceerde percentages zijn afgerond, dus zelfs een volledige categorie-som kan enigszins afwijken.

Opzeggingen zijn over het algemeen vrijwillige beëindigingen; ontslagen en beëindigingen worden geïnitieerd door de werkgever. Deze categorieën zijn geen uitwisselbare maatstaven voor ontevredenheid of retentiekwaliteit.

Primaire bron: U.S. Bureau of Labor Statistics — gecontroleerd op 9 oktober 2026

Hoe moet je jouw eigen omzetmaatstaf vergelijken?

Stem het gebeurtenistype, de rapportageperiode en de noemer eerst op elkaar af. Houd ontslagen gescheiden van ontslagen en overplaatsingen, en documenteer hoe de maandelijkse werkgelegenheid wordt geteld.

Een intern jaarlijks aandeel van unieke vertrekkers is niet dezelfde maatstaf als de BLS jaarlijkse gemiddelde maandelijkse gebeurtenisgraad. Vergelijk de definities voordat je de twee vergelijkt.

Methodologie en beperkingen

  1. We hebben geselecteerde rijen uit BLS JOLTS Tabellen 18, 20, 22 en 24 samengesteld, laatst bijgewerkt op 13 maart 2026, met behulp van gemiddelden van 2025 en geselecteerde eerdere vergelijkingen van het quit-percentage uit dezelfde publicatie.
  2. Elk percentage is gelijk aan de som van 12 maandelijkse gebeurtenisniveaus gedeeld door de som van 12 maandelijkse Current Employment Statistics-werkgelegenheidsniveaus, vermenigvuldigd met 100. De tabellen zijn niet seizoensgecorrigeerd en bevatten herziene werkgelegenheidsbenchmarks.
  3. Gerapporteerde waarden worden behouden op de precisie van de producent. Elke rij identificeert zijn oorspronkelijke tabel, categorie en jaar. We annualiseren tarieven niet naar percentages van unieke werknemers of berekenen niet-ondersteunde schattingen van vervangingskosten.
  4. De rijen voor de dienstensector zijn een redactionele selectie die relevant is voor klantwerkzaamheden, geen volledige rangschikking van sectoren. Er is geen steekproef van Workspace369-gebruikers betrokken.
  5. Alle 360 opgeslagen jaarlijkse bronwaarden uit de vier BLS-tabellen zijn gekoppeld aan de originele tabellen op 9 oktober 2026. Waarden zijn ongewijzigd; het laatste jaar in deze jaarlijkse reeks blijft 2025.

Wat deze cijfers je niet kunnen vertellen

  • Dit zijn op vestigingen gebaseerde werkgelegenheidsevenementenpercentages, geen unieke personen, retentiescores op bedrijfsniveau of schattingen die alleen voor kleine bedrijven gelden.
  • Gepubliceerde afgeronde puntschattingen stellen niet vast dat kleine verschillen statistisch significant zijn. Brancheaggregaten verbergen verschillen in bedrijfsgrootte, beroepen en werkgelegenheidsregelingen.
  • Vertrekken, ontslagen, andere scheidingen en aanwervingen meten verschillende gebeurtenissen. Geen enkele maatstaf op zichzelf bepaalt de werknemerservaring van een bedrijf of verklaart waarom een werknemer vertrok.

Actualiteit en correcties

Onderhouden door het redactieteam van Workspace369. Jaarlijks beoordelen wanneer de volgende primaire release beschikbaar is; bronlinks per kwartaal controleren. De editiedatum verandert alleen wanneer het bewijs of de inhoud inhoudelijk wordt beoordeeld; het verandert de onderliggende observatieperiode niet.

Eerste editie: . Gegevensverzameling, bronvermelding en berekeningen gecontroleerd voor deze editie. Er wordt geen onafhankelijke peer review geclaimd.

Een fout of een nieuwere primaire release gevonden? Stuur een correctie met de bron en het betreffende statistiek. Bevestigde correcties worden hieronder vastgelegd voordat ze opnieuw worden gepubliceerd.

Revisiegeschiedenis

Bewijsdatums hierboven beschrijven het rapport. Download- en citatie-updates hieronder betekenen niet dat bronnen opnieuw zijn gecontroleerd.

  • — Gearchiveerde CSV- en JSON-versies, checksums en referentiebeheerder-exports toegevoegd. Bronobservaties en bewijsdatums blijven ongewijzigd.

Primaire bronnen en herkomst

Elke gerapporteerde numerieke cel linkt rechtstreeks naar de producent. De downloads bevatten exacte tabel- of werkmap locators, observatieperiodes, toegangsdates, formules en inputreferenties.

  1. U.S. Bureau of Labor StatisticsTabel 18. Gemiddelde jaarlijkse aanstellingspercentages per sector en regio, niet seizoensgecorrigeerd ↗Gepubliceerd op 13 maart 2026. Geraadpleegd op 9 oktober 2026.Federale overheidsgegevens van de VS; naamsvermelding gevraagd. Geen goedkeuring door instanties.
  2. U.S. Bureau of Labor StatisticsTabel 20. Gemiddelde jaarlijkse totale uitstroompercentages per sector en regio, niet seizoensgecorrigeerd ↗Gepubliceerd op 13 maart 2026. Geraadpleegd op 9 oktober 2026.Federale overheidsgegevens van de VS; naamsvermelding gevraagd. Geen goedkeuring door instanties.
  3. U.S. Bureau of Labor StatisticsTabel 22. Gemiddelde jaarlijkse vertrekkingspercentages per sector en regio, niet seizoensgecorrigeerd ↗Gepubliceerd op 13 maart 2026. Geraadpleegd op 9 oktober 2026.Federale overheidsgegevens van de VS; naamsvermelding gevraagd. Geen goedkeuring door instanties.
  4. U.S. Bureau of Labor StatisticsTabel 24. Gemiddelde jaarlijkse ontslag- en uitdiensttredingspercentages per sector en regio, niet seizoensgecorrigeerd ↗Gepubliceerd op 13 maart 2026. Geraadpleegd op 9 oktober 2026.Federale overheidsgegevens van de VS; naamsvermelding gevraagd. Geen goedkeuring door instanties.
  5. U.S. Bureau of Labor StatisticsJOLTS definities en technische notities ↗Publicatiedatum niet vastgelegd; zie de originele bron. Geraadpleegd op 9 oktober 2026.Federale overheidsgegevens van de VS; naamsvermelding gevraagd. Geen goedkeuring door instanties.

Hoe dit rapport te citeren

Voor een op bronnen gebaseerde statistiek, vermeld de oorspronkelijke uitgever en link naar de exacte rij hier bij het gebruik van onze compilatie. Voor een gemodelleerd resultaat, citeer Workspace369 en neem de aannames op. Het linken naar deze pagina maakt ons niet de oorspronkelijke producent van gegevens van derden.

Workspace369. (2026-10-09). Statistieken over personeelsverloop per sector 2026. https://workspace369.com/research/employee-turnover-statistics-by-industry/. Primaire bronnen en observatieperioden zoals vermeld in het rapport.

Gev VERSIONEDe gegevens

Gebruik een gearchiveerd bestand wanneer je analyse reproduceerbaar moet blijven. De versie identificeert de exacte CSV- en JSON-bytes; ongewijzigde gegevens behouden dezelfde versie.

Datasetversie: a63b1cda4db6628118d90873a815e3d613346f6609516554dff5b5250d742444

Referentie-exports beschrijven de compilatie van Workspace369. Vermeld bij het citeren van een gerapporteerde observatie ook de oorspronkelijke producent ervan.

De downloads zijn referentiedatasets in het Engels, ook op vertaalde pagina's. De rechten van de bron blijven bij de makers. Vermeld de compilatie en berekeningen van Workspace369; raadpleeg de hergebruiksvoorwaarden van elke bron.