← Badania Workspace369

Statystyki rotacji pracowników według branży 2026

Porównaj wskaźniki rezygnacji, odejść, zwolnień i zatrudnień BLS według branży i regionu, z definicjami średniej rocznej, kontekstem historycznym i danymi źródłowymi do pobrania.

wydanie 2026

Kluczowe wnioski

Każde odniesienie prowadzi do jego kanonicznego wiersza danych. Zgłoszone liczby należą do ich cytowanego producenta; dane modelowane są oznaczone jako obliczenia.

  1. Całość prywatna: roczny średni wskaźnik całkowitych zwolnień: 3,6% (średnia roczna 2025).U.S. Bureau of Labor Statistics
  2. Całość prywatna: roczny średni wskaźnik rezygnacji: 2,2% (średnia roczna 2025).U.S. Bureau of Labor Statistics
  3. Całość prywatna: roczny średni wskaźnik zwolnień i zwolnień: 1,2% (średnia roczna 2025).U.S. Bureau of Labor Statistics
  4. Całość prywatna: roczny średni wskaźnik zatrudnienia: 3,6% (średnia roczna 2025).U.S. Bureau of Labor Statistics
  5. Usługi profesjonalne i biznesowe: roczna średnia stopa całkowitych odejść: 4,6% (średnia roczna 2025).U.S. Bureau of Labor Statistics
  6. Usługi profesjonalne i biznesowe: roczna średnia stopa rezygnacji: 2,3% (średnia roczna 2025).U.S. Bureau of Labor Statistics
  7. Informacja: roczna średnia stopa rezygnacji: 1,3% (średnia roczna 2025).U.S. Bureau of Labor Statistics
  8. Finanse i ubezpieczenia: średnia roczna stopa rezygnacji: 1,3% (średnia roczna 2025).U.S. Bureau of Labor Statistics
  9. Opieka zdrowotna i pomoc społeczna: średnia roczna stopa rezygnacji: 2% (średnia roczna 2025).U.S. Bureau of Labor Statistics
  10. Zakwaterowanie i usługi gastronomiczne: roczna średnia stopa rezygnacji: 4,2% (średnia roczna dla 2025 r.).U.S. Bureau of Labor Statistics
  11. Całość prywatna: roczny średni wskaźnik rezygnacji: 3% (średnia roczna 2021).U.S. Bureau of Labor Statistics
  12. Usługi profesjonalne i biznesowe: roczna średnia stopa rezygnacji: 3,4% (średnia roczna 2021).U.S. Bureau of Labor Statistics
Ludzie niosący torby robocze poruszają się po oddzielnych ścieżkach przez drzwi biurowe, ilustrując przybycia i odejścia pracowników.
Ilustracja redakcyjna wygenerowana przez AI; nie wizualizacja danych.

Jak różni się rotacja pracowników w zależności od branży?

Rezygnacje, zwolnienia i całkowite rozwiązania opisują różne zdarzenia związane z zatrudnieniem. Wybrane porównanie branżowe wykorzystuje miesięczne wskaźniki średniej rocznej BLS, utrzymując wszystkie cztery miary na tym samym mianowniku.

Przewiń poziomo, aby porównać wszystkie kolumny →

Rotacja pracowników według branży — średnie roczne 2025; wybrane punkty porównania 2021–2024. Stany Zjednoczone.
Branża lub opublikowana grupaCałkowite zwolnieniaRezygnacjeZwolnienia i zwolnieniaZatrudnienia
Suma3.3%2%1.1%3.3%
Całość prywatna3.6%2.2%1.2%3.6%
Produkcja2.4%1.4%0.9%2.4%
Handel hurtowy2.3%1.4%0.8%2.2%
Handel detaliczny3.8%2.6%1.1%3.7%
Informacja2.8%1.3%1.3%2.6%
Finanse i ubezpieczenia2.1%1.3%0.6%2.1%
Nieruchomości oraz wynajem i dzierżawa2.6%1.6%0.9%2.6%
Usługi profesjonalne i biznesowe4.6%2.3%2%4.6%
Prywatne usługi edukacyjne2.2%1.4%0.7%2.2%
Opieka zdrowotna i pomoc społeczna2.9%2%0.7%3.1%
Sztuka, rozrywka i rekreacja6.1%2.2%3.8%6.3%
Zakwaterowanie i usługi gastronomiczne5.5%4.2%1.1%5.5%
Inne usługi3.3%2.2%1%3.4%

Wszystkie dane to średnie miesięczne stopy dla 2025 r., a nie roczne prawdopodobieństwa. Całkowita obejmuje sektor publiczny; Prywatna całkowita wyklucza sektor publiczny. Wybrane wiersze branżowe nie stanowią wyczerpującego podziału żadnej z całości.

Źródła pierwotne: U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 marca 2026 · U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 marca 2026 · U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 marca 2026 · U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 marca 2026

Jak porównują się wskaźniki rotacji i zatrudnienia w regionach?

Wskaźniki regionalne podsumowują zakłady pozarolnicze w każdym regionie BLS; różnice mogą odzwierciedlać skład branżowy i pracodawców, a nie tylko lokalne praktyki zatrzymywania pracowników.

Przewiń poziomo, aby porównać wszystkie kolumny →

Rotacja pracowników według branży — średnie roczne 2025; wybrane punkty porównania 2021–2024. Stany Zjednoczone.
Region BLSCałkowite zwolnieniaRezygnacjeZwolnienia i zwolnieniaZatrudnienia
Północny Wschód3%1.6%1.2%3%
Południe3.4%2.2%1%3.4%
Środkowy Zachód3.5%2.2%1.2%3.5%
Zachód3.3%1.9%1.2%3.2%

Regiony są zgodne z definicjami w oryginalnych tabelach i obejmują Dystrykt Kolumbii na Południu. Żaden wskaźnik stanowy nie jest wywnioskowany ze wskaźnika regionalnego.

Źródła pierwotne: U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 marca 2026 · U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 marca 2026 · U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 marca 2026 · U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 marca 2026

Jak zmieniły się wskaźniki rezygnacji od 2021 r.?

Wskaźniki rezygnacji dla sektora prywatnego i usług profesjonalnych i biznesowych są poniżej poziomów z 2021 r. w tej skorygowanej serii. Wcześniejsze punkty porównania są wymienione tutaj; najnowsze dane roczne pozostają w powyższej tabeli branżowej.

Rotacja pracowników według branży — serie historyczne pokazane według roku. Stany Zjednoczone.
Opublikowana grupa i rokŚrednia miesięczna stopa rezygnacji
Całość prywatna · 20213%
Całość prywatna · 20223.1%
Całość prywatna · 20232.6%
Całość prywatna · 20242.3%
Usługi profesjonalne i biznesowe · 20213.4%
Usługi profesjonalne i biznesowe · 20223.3%
Usługi profesjonalne i biznesowe · 20232.6%
Usługi profesjonalne i biznesowe · 20242.4%

Wszystkie punkty porównania pochodzą z tej samej, poprawionej tabeli BLS. Obserwacje te nie określają przyczyn odejść ani nie ustalają przyczynowego związku pracy zdalnej, praktyk zarządzania ani oprogramowania.

Źródło pierwotne: U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 marca 2026

Czy roczna średnia stopa rezygnacji może być nazwana roczną rotacją pracowników?

Nie, bez wyjaśnienia jego mianownika. BLS sumuje miesięczne zdarzenia i dzieli przez sumę miesięcznego zatrudnienia; nie liczy procentu unikalnych pracowników, którzy odchodzą w ciągu roku.

Nie należy mnożyć zgłoszonej stawki przez 12 i nazywać tego prawdopodobieństwem odejścia pracownika. Jedna osoba może spowodować więcej niż jedno zdarzenie zatrudnienia, a zatrudnienie w placówkach zmienia się w ciągu roku.

Źródła pierwotne: U.S. Bureau of Labor Statistics — 13 marca 2026 · U.S. Bureau of Labor Statistics — sprawdzone 9 października 2026

Dlaczego rezygnacje i zwolnienia nie sumują się dokładnie do całkowitych rezygnacji?

Całkowite zwolnienia obejmują również inne zwolnienia, takie jak emerytury, zgony, niepełnosprawność i przeniesienia do innych lokalizacji. Opublikowane wskaźniki są zaokrąglone, więc nawet suma pełnej kategorii może nieznacznie się różnić.

Rezygnacje to zazwyczaj dobrowolne odejścia; zwolnienia i zwolnienia są inicjowane przez pracodawcę. Te kategorie nie są zamiennymi miarami niezadowolenia ani jakości utrzymania pracownika.

Źródło pierwotne: U.S. Bureau of Labor Statistics — sprawdzone 9 października 2026

Jak należy porównywać własny wskaźnik obrotu?

Najpierw dopasuj typ zdarzenia, okres sprawozdawczy i mianownik. Oddziel rezygnacje od zwolnień i transferów oraz udokumentuj, jak liczono miesięczne zatrudnienie.

Wewnętrzny roczny wskaźnik odejść unikalnych osób nie jest tym samym miernikiem co miesięczna stopa zdarzeń według średniej rocznej BLS. Pogódź definicje przed porównaniem tych dwóch.

Metodologia i ograniczenia

  1. Skompilowaliśmy wybrane wiersze z tabel BLS JOLTS 18, 20, 22 i 24, ostatnio zmodyfikowanych 13 marca 2026 r., używając średnich rocznych z 2025 r. i wybranych wcześniejszych porównań wskaźnika rezygnacji z tego samego wydania.
  2. Każda stawka równa się sumie 12 miesięcznych poziomów zdarzeń podzielonej przez sumę 12 miesięcznych poziomów zatrudnienia z Current Employment Statistics, pomnożonej przez 100. Tabele nie są sezonowo wyrównane i zawierają skorygowane wskaźniki zatrudnienia.
  3. Zgłoszone wartości są zachowywane z precyzją producenta. Każdy wiersz identyfikuje swoją oryginalną tabelę, kategorię i rok. Nie uśredniamy wskaźników do procentów unikalnych pracowników ani nie obliczamy nieuzasadnionych szacunków kosztów zastąpienia.
  4. Wiersze dotyczące branży usługowej są wyborem redakcyjnym istotnym dla operacji związanych z pracą z klientami, a nie kompletnym rankingiem branż. Nie jest zaangażowana żadna próbka użytkowników Workspace369.
  5. Wszystkie 360 zapisanych rocznych wartości źródłowych z czterech tabel BLS zostało dopasowanych do oryginalnych tabel 9 października 2026 r. Wartości pozostają niezmienione; najnowszy rok w tej rocznej serii to nadal 2025.

Czego te liczby nie mogą Ci powiedzieć

  • Są to wskaźniki zdarzeń zatrudnienia oparte na miejscach pracy, a nie unikalnych osób, wskaźniki retencji na poziomie firmy ani szacunki dotyczące wyłącznie małych firm.
  • Opublikowane zaokrąglone szacunki punktowe nie ustalają, że niewielkie różnice są statystycznie istotne. Agregaty branżowe ukrywają różnice w wielkości firm, zawodach i umowach o zatrudnienie.
  • Rezygnacje, zwolnienia, inne rozwiązania i zatrudnienia mierzą różne zdarzenia. Żadne z nich samo w sobie nie określa doświadczenia pracownika w firmie ani nie wyjaśnia, dlaczego pracownik odszedł.

Aktualność i poprawki

Utrzymywany przez zespół redakcyjny Workspace369. Przeglądaj co roku, gdy dostępna będzie kolejna główna wersja; sprawdzaj linki do źródeł co kwartał. Data wydania zmienia się tylko wtedy, gdy dowody lub treść zostaną merytorycznie przejrzane; nie zmienia to podstawowego okresu obserwacji.

Pierwsze wydanie: . Ekstrakcja danych, przypisanie źródła i obliczenia sprawdzone dla tego wydania. Nie twierdzimy, że przeprowadzono niezależny przegląd naukowy.

Znaleziono błąd lub nowsze wydanie pierwotne? Wyślij poprawkę ze źródłem i dotkniętą statystyką. Potwierdzone poprawki zostały zapisane poniżej przed ponownym opublikowaniem.

Historia rewizji

Powyższe daty dowodów opisują raport. Aktualizacje pobierania i cytowania poniżej nie oznaczają, że źródła zostały ponownie sprawdzone.

  • Dodano wersjonowane archiwa CSV i JSON, sumy kontrolne oraz eksporty menedżerów referencji. Obserwacje źródłowe i daty dowodów pozostają niezmienione.

Źródła pierwotne i pochodzenie

Każda zgłoszona komórka numeryczna jest bezpośrednio połączona ze swoim producentem. Pobierane pliki zawierają dokładne lokalizatory tabel lub arkuszy kalkulacyjnych, okresy obserwacji, daty dostępu, formuły i odniesienia do danych wejściowych.

  1. U.S. Bureau of Labor StatisticsTabela 18. Roczne średnie wskaźniki zatrudnienia według branży i regionu, nie sezonowo dostosowane ↗Opublikowano 13 marca 2026. Dostęp 9 października 2026.Dane rządu federalnego USA; wymagane jest podanie źródła. Brak poparcia ze strony agencji.
  2. U.S. Bureau of Labor StatisticsTabela 20. Roczne średnie wskaźniki całkowitych zwolnień według branży i regionu, nie sezonowo dostosowane ↗Opublikowano 13 marca 2026. Dostęp 9 października 2026.Dane rządu federalnego USA; wymagane jest podanie źródła. Brak poparcia ze strony agencji.
  3. U.S. Bureau of Labor StatisticsTabela 22. Roczne średnie wskaźniki rezygnacji według branży i regionu, nie sezonowo dostosowane ↗Opublikowano 13 marca 2026. Dostęp 9 października 2026.Dane rządu federalnego USA; wymagane jest podanie źródła. Brak poparcia ze strony agencji.
  4. U.S. Bureau of Labor StatisticsTabela 24. Roczne średnie wskaźniki zwolnień i zwolnień według branży i regionu, nie sezonowo dostosowane ↗Opublikowano 13 marca 2026. Dostęp 9 października 2026.Dane rządu federalnego USA; wymagane jest podanie źródła. Brak poparcia ze strony agencji.
  5. U.S. Bureau of Labor StatisticsDefinicje i noty techniczne JOLTS ↗Data publikacji nie została zarejestrowana; zobacz oryginalne źródło. Dostęp 9 października 2026.Dane rządu federalnego USA; wymagane jest podanie źródła. Brak poparcia ze strony agencji.

Jak cytować ten raport

Dla statystyki zgłoszonej przez źródło, podaj oryginalnego wydawcę i link do dokładnego wiersza tutaj, używając naszej kompilacji. Dla wyniku modelowanego, podaj Workspace369 i uwzględnij założenia. Linkowanie do tej strony nie czyni nas pierwotnym producentem danych stron trzecich.

Workspace369. (2026-10-09). Statystyki rotacji pracowników według branż 2026. https://workspace369.com/research/employee-turnover-statistics-by-industry/. Źródła pierwotne i okresy obserwacji wymienione w raporcie.

Wersjonowane dane

Użyj zarchiwizowanego pliku, gdy Twoja analiza musi pozostać odtwarzalna. Wersja identyfikuje dokładne bajty CSV i JSON; niezmienione dane zachowują tę samą wersję.

Wersja zbioru danych: a63b1cda4db6628118d90873a815e3d613346f6609516554dff5b5250d742444

Eksporty referencji opisują kompilację Workspace369. Cytując zgłoszoną obserwację, należy również podać jej pierwotnego producenta.

Pobrane pliki to zbiory danych referencyjnych w języku angielskim, w tym na stronach przetłumaczonych. Prawa do źródeł pozostają u ich producentów. Przypisz kompilację i obliczenia Workspace369; zapoznaj się z warunkami ponownego wykorzystania każdego źródła.